Elhurt-Elmet Helios Białystok pokonał drużynę z Łodzi

W rozegranym w sobotę (16.01) spotkaniu 12. kolejki I ligi futsalu Elhurt-Elmet Helios Białystok pokonał 3:1 we własnej hali Malwee Łódź.

Białostoczanie mogli objąć prowadzenie już w 2. minucie, ale piłka po uderzeniu Siuchny trafiła w słupek. W odpowiedzi Baryła po ograniu sam na sam Pieciula nie trafił do pustej bramki. Zawodnik Malwee zrehabilitował się w 10. minucie i potężnym strzałem zaskoczył golkipera Elhurtu-Elmet. Chwilę później goście mogli podwyższyć prowadzenie. Jednak i tym razem piłka zatrzymała się na słupku.

Na początku Budźko ładnie zagrał do Wiszowatego, który zmarnował dogodną okazję do wyrównania. W 27. minucie białostoczanie wyrównali stan rywalizacji. Adam Butkiewicz pewnie wykorzystał rzut karny po zagraniu ręką jednego z zawodników z Łodzi. W 33. minucie Butkiewicz uderzał z ostrego kąta, jednak golkiper Malwee był na posterunku. Chwilę później Andzielewicz próbował pokonać bramkarza gości, ale z takim samym skutkiem.

W 36. minucie czerwoną kartką ukarany został Sztaba, który przewrócił wychodzącego sam na sam z bramkarzem Andzielewicza. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Butkiewicz. Zawodnik Elhurtu-Elmet wyprowadził na prowadzenie białostoczan. Gospodarze ustalili wynik meczu tuż przed końcem meczu. Przemysław Siuchno mocnym uderzeniem zmusił do kapitulacji bramkarza Malwee.

Elhurt-Elmet Helios Bialystok – Malwee Łódź 3:1 (0:1). Bramki: Butkiewicz (28. – karny), (36. - karny), Siuchno (39.) – Baryła (11.)

Elhurt-Elmet Helios Białystok: Pieciul, Grabowski – Budźko, Łuckiewicz, Borowik, Siuchno, Wiszowaty, Stefanowicz, Butkiewicz, A. Niegowski, K. Niegowski, Charkiewicz, Dłuski, Andzielewicz.

Malwee Łódź: Olejnik – Magnus, Olczak, Pruszkowski, Sztaba, Trzcinka, Wasiak, Baryła, Konopski.

Czerwona kartka: Sztaba (Malwee).