HPP: Awans Elhurtu-Elmet Helios BIałystok

W rozegranym w sobotę (12.12) spotkaniu 1/32 Halowego Pucharu Polski zawodnicy Elhurtu-Elmet Helios Białystok pokonali 5:4 na wyjeździe TSR Genticus II Białystok i tym samym awansowali do kolejnego etapu rozgrywek.

Zawodnicy Elhurt-Elmet Helios Białystok otworzyli wynik spotkania już w 1. minucie meczu. Budżko zagrał z boku boiska do Stefanowicza, który pokonał bramkarza gospodarzy. W 8. minucie podopieczni trenera Tomasza Koniczka podwyższyli prowadzenie. Marcin Pieciul wyłapał futbolówkę i szybko posłał ją do pustej bramki rywali. Odpowiedź gospodarzy nastąpiła bardzo szybko w przeciągu 60 sekund Tomasz Grzebieniak wyrównał stan rywalizacji. Tuż przed końcem pierwszej połowy Elhurt-Elmet ponownie wyszedł na prowadzenie. Jacek Stefanowicz efektownym strzałem zmusił do kapitulacji golkipera Genticusa.

Od początku drugiej połowy gospodarze rzucili się do odrabiania strat i dopięli swego w 26. minucie. Kamil Ulman mocnym uderzeniem po ziemi wyrównał stan rywalizacji. Minęły zaledwie trzy minuty, a Elhurt-Elmet był ponownie na prowadzeniu. Nieporozumienie w szeregach gospodarzy wykorzystał Bartosz Łuckiewicz i skierował futbolówkę do bramki. W końcówce spotkania Łuckiewicz zmusił do kapitulacji Ulmana zdobywając dla gości piątą bramkę. Na kilka sekund przed ostatnią syreną Karol Zimnoch wbił piłkę do bramki ustalając wynik meczu.

TSR Genticus II Białystok - Elhurt-Elmet Helios Białystok 4:5 (2:3). Bramki: Grzebieniak 9, 10, Ulman 27, Zimnoch 40 - Stefanowicz 1, 18, Pieciul 8, Łuckiewicz 30, 39

TSR Genticus II Białystok: Ulman, Leśniewski – Grzebieniak, Jackiewicz, Stoczko, K. Mordasiewicz, S. Mordasiewicz, Malinowski, Sacharczuk, Janucik, Jedliński, Szczęsny, Zimnoch.

Elhurt-Elmet Helios Białystok: Pieciul, Grabowski – Koniczek, Budźko, Łuckiewicz, Borowik, Stefanowicz, Wiszowaty, A. Niegowski, K. Niegowski, Siuchno, Stromiłow, Dłuski, Butkiewicz.

Kartki: 39. Sacharczuk (Genticus) – 17. Borowik (Helios)