HPP: Awans Elhurtu-Elmet Helios BIałystok

Zawodnicy Elhurtu-Elmet Helios Białystok pokonali 3:2 w sobotę we własnej hali Constract Lubawa i tym samym awansowali do 1/8 finału Halowego Pucharu Polski.

Pierwszą dogodną okazję do zdobycia bramki stworzyli gospodarze. Jednak strzał Budżki został zablokowany. W odpowiedzi uderzał Diemishev> jednak futbolówka po jego uderzeniu minęła światło bramki. Tuż przed końcem pierwszej odsłony strzał Stefanowicza został obroniony przez golkipera Constractu.

Na początku drugiej połowy w dogodnej sytuacji znalazł się Stefanowicz. Jednak zawodnik Elhurtu-Elmet nie trafił w światło bramki. W odpowiedzi Diemishev trafił w słupek. Jeszcze pod koniec regulaminowego czasu Konrad Niegowski mógł ustalić wynik meczu, ale przestrzelił.

Od początku dogrywki zawodnicy Elhurtu-Elmet Helios Białystok rzucili się do ataku i dopięli swego w 44. minucie. Po rzucie wolnym Bartosz Łuckiewicz uderzeniem z woleja dał prowadzenie gospodarzom. Chwile później Przemysław Siuchno płaskim strzałem podwyższył prowadzenie. W 49. minucie Diemishev strzelił kontaktowego gola. Minęło zaledwie 60 sekund i Jakub Budżko podwyższył prowadzenie. Wynik meczu ustalił Marek Jarzembowski, który trafił do siatki tuż przed końcową syreną.

Elhurt-Elmet Helios BIałystok - Constract Lubawa 3:2 (0:0). Bramki: 45. Łuckiewicz, 47. Siuchno, 50. Budźko – 49. Diemishev, 50. Jarzembowski

Elhurt-Elmet Helios Białystok: Pieciul, Grabowski – Budźko, Stefanowicz, Butkiewicz, Borowik, Siuchno, Dłuski, Charkiewicz, A. Niegowski, K. Niegowski, Łuckiewicz (C), Andzielewicz, Wiszowaty.

KS Constract Lubawa: Kamiński, Lewalski – Sass (C), Jarzembowski, Diemishev, Mederski, Grubalski, Ossowski, Sadowski, Śmigielski, Szulc, Wolski.
Kartki: 37. Charkiewicz (BSK) – 13. Sass (CON), 30. Mederski (CON), 33. Szulc (CON), 48. Diemishev (CON)
Sędziowie: Paweł Chrzanowski, Paweł Tokarewicz – Mariusz Chrzanowski