Marcin Wrutniak i Gosia Jezierska odbyli seminarium szkoleniowe

W poniedziałek (28.09) w centrum konferencyjnym Warszawianka w Warszawie odbyło się seminarium szkoleniowe dla trenerów pracujących z kobietami, dotyczące przygotowania fizycznego piłkarek nożnych.

W konferencji udział wzięli przedstawiciele Podlasia - Bartosz Kobrzyniecki z klubu Promień Mońki oraz reprezentanci białostockiego Heliosa, kapitan zespołu Gosia Jezierska oraz trener Marcin Wrutniak. Na zajęciach omawiane były najnowsze kierunki w treningu piłkarskim kobiet, a prelegentami były osoby od lat związane z tą dyscypliną: - dr Monika Grygorowicz – była piłkarka Czarnych Sosnowiec i trener koordynator Śląskiego ZPN, obecnie ekspert ds. fizjoterapii, - Andrew Crowl z Angielskiej Federacji Piłkarskiej, gdzie jako mentor trenerów odpowiada za rozwój szkoleniowców, - Ken Eilif Nilsen – posiadacz licencji UEFA Goalkeeping B licencji w treningu piłki nożnej oraz certyfikatu szkockiej federacji piłki nożnej. Od 12 lat trener bramkarek w norweskim Vålerenga Fotball, - Alvaro Molinos Domene - od dwóch sezonów trener fitness i dietetyk w 1. FFC Frankfurt, czołowym klubie kobiecej Bundesligi. Tłumaczeniem oraz pomocą merytoryczną służył trener Rafał Ułatowski.

W Polsce wciąż organizowanych jest bardzo mało szkoleń dla trenerów piłkarskich pracujących z kobietami, dlatego wiedza zdobyta na tej konferencji jest jeszcze cenniejsza.