Pewne zwycięstwo nad AZS-em UW Warszawa

Zawodnicy Elhurt-Elmet Helios Białystok pokonali 6:3 we własnej hali AZS UW Warszawa w spotkaniu 17. kolejki I ligi futsalu.

Białostoczanie objęli prowadzenie już w 1. minucie. Patryk Dłuski mocnym strzałem po ziemi poko ał golkipera z Warszawy. Chwilę później gospodarze podwyższyli prowadzenie. Tomasz Koniczek kapitalnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał bramkarza AZS-u. Minęło zaledwie 60 sekund, a uderzenie Stefanowicza skutecznie dobił Dłuski. W 5. minucie Niegowski mógł podwyższyć prowadzenie, ale przegrał pojedynek z golkiperem rywali. Warszawianie odpowiedzieli w 10. minucie. Ignaczak mocnym strzałem pokonał Pieciula. W 13. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Łuckiewicz zagrał do Jakuba Budźko, a ten technicznym strzałem skierował futbolówkę do bramki. Jeszcze przed przerwą białostoczanie zdobyli piątą bramkę. Siuchno minął rywala i mocnym uderzeniem zmusił do kapitulacji bramkarza AZS-u.

Na początku drugiej odsłony Koniczek fantastycznie zagrał z rzutu wolnego do niepilnowanego Niegowskie, który dostawił nogę i piłka zatrzepotała w siatce. Chwile później po ładnie rozegranej akcji Ignaczak zdobył drugą bramkę dla gości. Tuż przed końcem spotkania wynik ustalił Piwowarczyk, który skutecznie wykończył akcję akademików.

Elhurt-Elmet Helios Białystok – AZS UW Warszawa 6:3 (5:1) Bramki: 1. Dłuski, 3. Koniczek, 3. Dłuski, 13. Budźko, 16. Siuchno, 23. A. Niegowski – 10. Sz. Ignaczak, 24. Ignaczak, 40. Piwowarczyk

Elhurt-Elmet Helios Białystok: Grabowski, Pieciul – Koniczek, Siuchno, Stefanowicz, Borowik, Dłuski, Charkiewicz, Łuckiewicz (C), K. Niegowski, A. Niegowski, Budźko.

AZS UW Warszawa: Kajetaniak, Koterwas – Starek, Yusupov, Sz. Ignaczak, M. Ignaczak, Grzyb (C), Jarosz, Majewski, Piwowarczyk, Nowakowski, Domagalski.

Kartki: 27. Siuchno (BSK), 38. Borowik (BSK) – 28. Starek (WAW)