Pewne zwycięstwo we własnej hali

Zawodnicy Elhurtu-Elmet Helios Białystok pokonali 3:0 w niedzielę we własnej hali KS Futsal Oborniki w spotkaniu 9. kolejki I ligi futsalu.

Goście oddali groźny strzał już w 4. minucie. Na posterunku był jednak Grabowski, który odbił piłkę. W odpowiedzi uderzał Koniczek. Niestety niecelnie. W 17. minucie po szybkiej akcji, Helios mógł objąć prowadzenie. Jednak Siuchno przegrał pojedynek z golkiperem gości. Obie drużyny nie stworzyły w pierwszej połowie więcej dogodnych okazji i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Od początku drugiej odsłony gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków. W 33. minucie białostoczanie otworzyli wynik meczu. Po kapitalnej centrze Stefanowicz piłkę do bramki skierował Siuchno. Chwilę później zawodnicy Elhurtu-Elmet podwyższyli prowadzenie. W zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się Stromilov, który pokonał golkipera z Obornik. Białostoczanie „dobili” rywala w ostatniej minucie meczu. Po zabójczej kontrze wynik meczu ustalił Jakub Budźko.

Elhurt-Elmet Helios BIałystok - KS Futsal Oborniki 3:0 (0:0).

Bramki: 33. Siuchno (Stefanowicz), 36. Stromiłow, 40. Budźko (Wiszowaty)

Elhurt-Elmet Helios Białystok: Grabowski, Pieciul – Budźko, Koniczek (C), Siuchno, Stefanowicz, Stromiłow, A. Niegowski, K. Niegowski, Borowik, Wiszowaty.

KS Futsal Oborniki: Andrys, Szypczyński – Łeszyk, Ostrowski, Orczykowski, M. Wicberger, Siwecki (C), Majchrzak, Antczak, Laskowski, Krzyżanowski, Adamski.

Sędziowie: Emilia Szymula, Marcin Tydelski – Sławomir Pipczyński

Kartki: 1. Stromiłow (BSK) – 36. Orczykowski (OBO)