Porażka w derbach Białegostoku

Elhurt Elmet Helios Białystok przegrał 1:5 we własnej hali z MOKS-em Słoneczny Stok Białystok. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył w 10. minucie spotkania grający trener – Tomasz Koniczek.

Mecz rozpoczął się od świetnego uderzenia Marcina Borowika. Niestety, piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę bramki gości. Chwilę później golkiper MOKS-u wybronił strzał Mariusza Wiszowatego. W 4. minucie zaskoczyć Norberta Jendruczka próbował Karol Domalewski, ale i tym razem górą był bramkarz MOKS-u. W odpowiedzi uderzał Adrian Citko, a jego strzał w ładnym stylu wybronił Marcin Pieciul. Chwilę później trener gości znów próbował zaskoczyć Pieciula. Jednak z takim samym skutkiem.

W 10. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Piłka po mocnym strzale Tomasza Koniczka zatrzepotała w siatce gości. W 14. minucie próbowali odpowiedzieć rywale. Na szczęście na posterunku był Pieciul, który pewnie złapał futbolówkę. Jednak chwilę później MOKS dopiął swego. Adrian Citko uderzeniem po ziemi zmusił do kapitulacji golkipera Elhurtu-Elmet. W 17. minucie Marcin Borowik ukarany został żółtym kartonikiem za niesportowe zachowanie i wdanie się w dyskusję z arbitrem. Minęło kilka sekund i „żółtko” obejrzał Koniczek za faul. W 17. minucie żółtym kartonikiem za nieprzepisowa zagranie ukarany został Patryk Hryckiewicz. Obie drużyny nie stworzyły więcej dogodnych okazji i pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

Od mocnego uderzenia drugą połowę zaczęli goście. Jednak tego dnia dobrze dysponowany Pieciul poradził sobie z atakami MOKS-u. W odpowiedzi Koniczek oddał mocny strzał obok bramki „Słonecznych” . Chwilę później z dystansu próbował Jakub Budźko, ale z takim samym skutkiem. Goście ponownie wyszli na prowadzenie w 27. minucie. MOKS przeprowadził szybką akcję, którą zakończył skutecznie Kamil Tomczyk. Rywale poszli za ciosem i już dwie minuty później podwyższyli prowadzenie po strzale Mateusza Łukasiewicza. Zawodnicy Elhurtu-Elmet w ostatnich minutach drugiej połowy próbowali odrabiać straty wycofując golkipera, ale nie udało się im już pokonać Jendruczka. Za to goście ,wykorzystując brak bramkarza, skierowali futbolówkę do siatki Elhurtu-Elmet jeszcze dwa razy. Autorami bramek byli Adrian Citko i Patryk Hryckiewicz.

Elhurt-Elmet Helios Białystok – MOKS Słoneczny Stok Białystok 1:5 (1:1). Bramki: Koniczek 10 – Citko 16, Tomczyk 27, Łukasiewicz 29, Citko 36, Hryckiewicz 39.

Elhurt-Elmet Helios Białystok: Pieciul, Grabowski – Borowik, Budźko, Domalewski, Koniczek, Łuckiewicz (C), A. Niegowski, Niwiński, Stefanowicz, Wiszowaty.

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Szatyłowicz, Jendruczek – Bernatowicz, Citko, Dawidziuk, Firańczyk, Gajdziński, Hryckiewicz (C), Kożuszkiewicz, Lisowski, Łukasiewicz, Osypiuk, Tomczyk.

Żółte kartki: Borowik, Koniczek, Pieciul (Elhurt-Elmet), Hryckiewicz, Jendruczek, Citko (MOKS).

Sędziowali: P. Chrzanowski, M. Chrzanowski – S. Pipczyński.