Porażka w Gdańsku

Zawodnicy Elhurtu-Elmet Helios Białystok przegrali 0:2 (0:0) wyjazdowe spotkanie z AZS-em Uniwersytet Gdański. Po tym meczu białostoczanie zajmują dziesiątą pozycję w tabeli.

W 5. minucie po uderzeniu Musika piłka odbiła się od słupka bramki strzeżonej przez Grabowskiego. Chwilę później umocowanie bramki sprawdził Pawicki. Po jego strzale futbolówka ponownie odbiła się od słupka. W odpowiedzi strzelał Stromilov, ale i tym razem piłka odbiła się od słupka. W 16. minucie Koniczek zagrał do Jakuba Budźko, który próbował przelobować golkipera z Gdańska, ale ten nie dał się zaskoczyć. Chwilę później mocny strzał Horbacza sparował na korner Grabowski. Obie drużyny nie stworzyły więcej dogodnych sytuacji i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Na początku drugiej połowy gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków i dopieli swego w 24 minucie. Po szybkiej kontrze Horbacz zmusił do kapitulacji Grabowskiego. W 30. minucie AZS mógł podwyższyć prowadzenie. Depta znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem Elhurtu-Elmet, ale przegrał ten pojedynek. Chwilę później Stromilov mógł zdobyć bramkę, ale nie zdołał zaskoczyć golkipera gospodarzy. W 36. minucie AZS podwyższył prowadzenie. Mateusz Wesseling uderzeniem sprzed pola karnego pokonał Grabowskiego. Przemysław Siuchno mógł zdobyć bramkę kontaktową, ale jego mocny strzał minimalnie minął bramkę. Obie drużyny nie stworzyły więcej dogodnych okazji i mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy.

AZS Uniwersytet Gdański - Elhurt-Elmet Helios Białystok 2:0 (0:0). Bramki: 24. Horbacz, 36. Wesserling

AZS Uniwersytet Gdański: Burglin, Pytka, Rafalski – Horbacz, Friszkemut, Pawicki, Poźniak, Musik, Depta, Ziarko, Wesserling, Kreft, Kozakiewicz, Cyman.

Elhurt-Elmet Helios Białystok: Pieciul, Grabowski – Budźko, Koniczek, Stefanowicz, Stromilov, Siuchno, A. Niegowski, K. Niegowski.

Żółte kartki: 29. Poźniak (AZS)