Porażka w Gnieźnie

Elhurt-Elmet Helios Białystok przegrał (13.02) 2:3 wyjazdowe spotkanie 15. kolejki I ligi futsalu z Mieszkiem Gniezno.

Gospodarze otworzyli wynik już w 1. minucie spotkania. Po świetnym ataku Greser umieścił piłkę w bramce. Minęło zaledwie 60 sekund, a Bereżnicki podwyższył prowadzenie. Na odpowiedź białostoczan nie trzeba było długo czekać. Łuckiewicz wymanewrował defensywę z Gniezna i umieścił piłkę w pustej bramce. Pod koniec pierwszej połowy Rajd Dąbrowskiego zakończył się niecelnym strzałem, a chwilę później Kaźmierczak trafił w poprzeczkę.

Drużyna z Gniezna na początku drugiej odsłony ruszyła do ataku i już w 22. minucie Heliasz podwyższył prowadzenie. W odpowiedzi strzelał Siuchno, ale futbolówka minęła cel. W 30. minucie Berażnicki mógł podwyższyć prowadzenie, ale nie trafił w światło bramki. W 33. minucie białostoczanie zdobyli kontaktową bramkę, a a jej autorem był Łuckiewicz. Obie drużyny nie zdobyły więcej bramek i mecz zakończył się zwycięstwem ekipy z Gniezna.

Mieszko Gniezno – Elhurt-Elmet Helios Białystok 3:2 (2:1). Bramki: 2. Greser, 2. Bereźnicki, 22. Heliasz – 4. Łuckiewicz, 33. Łuckiewicz.

Mieszko Gniezno: Kasprzyk, Wasielewski – Jedliński, Greser, Bartnicki, Bereźnicki, Kaźmierczak, Alamenciak, Lewandowski, Sawicki, Dąbrowski, Nowaczyk, Heliasz.

Elhurt-Elmet Helios Białystok: Grabowski, Pieciul – Dłuski, Siuchno, Koniczek, Stefanowicz, Budźko, Łuckiewicz, Wiszowaty, A. Niegowski, K. Niegowski.

Kartki: 20. Stefanowicz (BSK)