Puchar Polski: W środę starcie o trofeum

W środę (14.10) piłkarski DTS Helios Białystok zmierzą się na bocznym boisku Stadionu Miejskiego z Turem Bielsk Podlaski. Stawką tego spotkania będzie zdobycie okręgowego Pucharu Polski. Początek meczu o godz. 18.30.

Obie drużyny rywalizują w II lidze kobiet. W tym roku zmierzyły się ze sobą raz. W Bielsku Podlaskim górą były białostoczanki, które pokonały 4:2 gospodynie. Obecnie w tabeli Helios wyprzedza o cztery punkty swojego najbliższego rywala.

Teraz trzeba powtórzyć ten wynik, zwłaszcza, że stawka spotkania jest zdecydowanie większa. Na zwycięzcę finałowego meczu w 1/16 Pucharu Polski czeka już triumfator mazowieckich rozgrywek - KS Raszyn.

Przypomnijmy, że zawodniczki Heliosa w półfinale wyeliminowały po dogrywce Forty Piątnica wygrywając 3:1. Z kolei piłkarki Tura rozprawiły się z Włókniarzem Białystok zwyciężając 6:0.

- To wcale nie będzie łatwe spotkanie. Spodziewam się zaciętego meczu - mówił na łamach lokalnej prasy trener Marcin Wrutniak.