Trzecie zwycięstwo z rzędu

W ostatnim w tym roku spotkaniu ligowym zawodnicy Elhurtu-Elmet Helios Białystok pokonali 4:2 we własnej hali Politechnikę Gdańską. Było to trzecie z rzędu zwycięstwo drużyny ze stolicy województwa podlaskiego.

Drużyna z Gdańska już w 2. minucie objęła prowadzenie. Maciej Urtnowski wygrał pojedynek z Marcinem Pieciulem i skierował piłkę do bramki. W odpowiedzi strzelał Tomasz koniczek, ale futbolówka odbiła się od słupka. W 8. minucie gdańszczanie mogli podwyższyć prowadzenie, jednak Pieciul wygrał pojedynek sam na sam z Urtnowskim. W 16. minucie białostoczanie wyrównali. Borowik zacentrował do Jakuba Budżko, a ten z bliskiej odległości pokonał golkipera z Gdańska. Minęła zaledwie minuta, a goście ponownie wyszli na prowadzenie. Mateusz Osiński mocnym uderzeniem pokonał Pieciula. Obie drużyny nie stworzyły więcej dogodnych okazji i pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Politechniki.

Druga odsłona rozpoczęła się od ataków gospodarzy. W 25. minucie Marcin Borowik popisał się pięknym uderzeniem z dystansu, doprowadzając tym samym do wyrównania. Chwilę później białostoczanie mogli wyjść na prowadzenie. Pieciul zagrał długą piłkę, a Koniczek efektowną przewrotką próbował zaskoczyć golkipera z Gdańska. W 34. minucie Elhurt-Elmet wyszedł na prowadzenie. Adrian Niegowski znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem gości i skierował futbolówkę do bramki. Białostoczanie dobili rywala w końcówce meczu. Marcin Borowik strzałem z dystansu do pustej bramki ustalił wynik meczu.

Elhurt-Elmet Helios Białystok - Politechnika Gdańska 4:2 (1:2).

Bramki: 16. Budźko, 26. Borowik, 34. Niegowski, 40. Borowik – 2. M. Urtnowski, 17. Osiński

Elhurt-Elmet Helios Białystok: Grabowski, Pieciul – Koniczek, Łuckiewicz (C), Budźko, Siuchno, Borowik, Wiszowaty, K. Niegowski, A. Niegowski, Stefanowicz.

Politechnika Gdańska: Bucholc – M. Urtnowski (C), Wardowski, Pawlicki, Nowicki, Martynowski, Osiński, Orzoł, Sz. Urtnowski.

Kartki: 19. Siuchno (BSK) – 22. Urtnowski (PGD), 33. Martynowski (PGD)