Udany start sezonu Heliosa Ekosport Białystok

Zawodniczki Helios Ekosport Białystok udanie zainaugurowały sezon w II lidze. Podopieczne trenerów Marcina Wrutniaka i Łukasza Studniarka pokonały u siebie 5:2 Ząbkovię Ząbki.

Już w 12. minucie przyjezdne objęły prowadzenie. Na szczęście 2. minuty później precyzyjne podanie Magdy Pietruckiej na bramkę zamienia Karolina Wojdałowicz. Nasza rozgrywająca nie dotrwała jednak do przerwy i ze spuchniętym kolanem musiała opuścić boisko, a w jej miejsce weszła Ewa Karpowicz. Podobnie jak Magda, jeszcze w pierwszej części gry zmieniona została Monika Czudzinowicz, u której ponownie odezwała się kostka. Obie drużyny mogły zmienić rezultat, ale brakowało wykończenia, a dla Karoliny Wojdałowicz długo będzie się śniła setka, której nie wykorzystała przed gwizdkiem sędziego, kończącym pierwszą odsłonę.

Po przerwie ruszyliśmy do zmasowanych ataków, co przyniosło rezultat już w pierwszej akcji po wznowieniu gry. Doskonałe podanie Julki Borowskiej wykorzystała Marlena Kalisz i wyprowadziła zespół na prowadzenie. Kilka minut później bliźniacza akcja i mamy 3:1 dla białostoczanek. To był moment, w którym uszło powietrze z beniaminka z Ząbek, a nasze zawodniczki pokazały swoje duże umiejętności oraz doświadczenie. Widowisko bez bramek trwało kwadrans, wtedy do głosu doszła Karolina Wojdałowicz, która powalczyła w lewym narożniku boiska o praktycznie straconą piłkę, dograła do Gosi Jezierskiej, a nasza kapitan genialnym dośrodkowaniem obsłużyła Marlenę Kalisz i zrobiło się 4:1. W 73 minucie spotkania po raz kolejny w roli głównej duet napastniczek. Marlena podaje do Karoliny, ale jej strzał zbija do boku bramkarka gości - do piłki najszybciej dobiega Martyna Kopeć i podwyższa na 5:1. Gdy już się wydawało, że takim wynikiem zakończy się sobotnie spotkanie, dała o sobie znać napastniczka Ząbkovii i zmniejszyła rozmiary porażki na 2:5.

- Pierwsza połowa spotkania z beniaminkiem była wyrównana. Rywalki ustawiły się w obronie i wyprowadzały kontry. Po jednej z nich objęły prowadzenie. Po chwili udało się nam wyrównać i pierwsza odsłona zakończyła się remisem. W drugiej połowie narzuciliśmy swój styl gry i zdominowaliśmy rywala. Pod koniec meczu dyktowaliśmy warunki i zasłużenie wygraliśmy - powiedział Marcin Wrutniak, trener Heliosa Ekosport Białystok.

Wszystkich kibiców już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w sobotę 29 sierpnia o godzinie 11.00 na stadionie w Bielsku Podlaskim.

Helios Ekosport Białystok - Ząbkovia Ząbki 5:2 (1:1)

Bramki: Wojdałowicz 14, Kalisz 46, 53, 67, Kopeć 73.

Helios Ekosport: Łucja Majewska - Monika Czudzinowicz (35. Ewa Karpowicz), Paulina Zienkiewicz, Julia Borowska, Karolina Choińska, Paula Aleszkiewicz (60. Agnieszka Buńkowska), Małgorzata Jezierska, Magdalena Pietrucka (25. Ewelina Warpechowska), Martyna Kopeć, Karolina Wojdałowicz (85. Paula Rogalewska), Marlena Kalisz.