Wysoka porażka w stolicy

Zawodnicy Elhurtu-Elmet Helios Białystok przegrali 3:8 (1:3) wyjazdowe spotkanie z AZS-em Warszawa. Po tym meczu ekipa ze stolicy Podlasia pozostała na ostatnim miejscu w tabeli.

Gospodarze objęli prowadzenie w 5. minucie. Klaus bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego pokonał golkipera gości. Chwilę później Iwaszek znalazł się w sytuacji sam na sam z Pieciulem i podwyższył prowadzenie. Białostoczanie w 13. minucie zdobyli bramkę kontaktową. Na listę strzelców wpisał się Stromilov. AZS kolejną bramkę strzelił tuż przed końcem pierwszej połowy. Grzegorz Och zmusił do kapitulacji bramkarza Elhurtu-Elmet.

Warszawianie drugą odsłonę rozpoczęli od mocnego uderzenia. W 24. minucie Marcinkowski znalazł się w sytuacji sam na sam z Pieciulem. Zawodnik AZS-u odegrał do Starka, który skierował futbolówkę do bramki. W 36. minucie arbiter podyktował rzut karny za szóste przewinienie gości. Pewnym egzekutorem okazał się Michał Klaus. Minęło zaledwie sześćdziesiąt sekund, a Kajetaniak uderzeniem z dystansu podwyższył prowadzenie. Goście ruszyli do odrabiania strat i w 38 i 39 minucie po bramkach Jakuba Budźko i Bartosza Łuckiewicza zmniejszyli prowadzenie gospodarzy. Ostatnie słowo należało jednak do AZS-u. Warszawianie w końcówce zdobyli jeszcze dwie bramki po uderzeniach Iwaszka i Ocha.

AZS UW Warszawa - Elhurt-Elmet Helios Białystok 8:3 (3:1)

Bramki: 5. Klaus, 8. Iwaszek, 19. Och, 24. Starek, 36. Klaus, 37. Kajetaniak, 39. Iwaszek, 40. Och – 13. Stromiłow, 38. Budźko, 39. Łuckiewicz.

AZS UW Warszawa: Madzio, Kajetaniak – Iwaszek, Hereśniak, Olkowski, Och, Klaus, Jarosz, Starek, Piwowarczyk, Grzyb, Majewski, Marcinkowski.

Elhurt-Elmet Helios Białystok: Pieciul, Grabowski – Budźko, Stefanowicz, Niwiński, Łuckiewicz, Koniczek, Domalewski, K. Niegowski, Stromilov, A. Niegowski.

Kartki: Och (AZS) - Stromilov (Elhurt-Elmet).