Koniec przygody w Pucharze Polski

Zawodnicy Elhurtu-Elmet Helios Białystok przegrali 2:7 (2:2) we własnej hali z GAF Omega Gliwice i tym samym odpadli z rywalizacji o Puchar Polski.

Białostoczanie objęli prowadzenie już w 2. minucie. Siuchno znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem z Gliwic. Zawodnik odegrał piłkę Butkiewicza, który skierował ją do pustej bramki. Chwilę później goście wyrównali. Lutecki zmusił do kapitulacji bramkarza gospodarzy. W 8. minucie Marcin Borowik fenomenalnym uderzeniem przelobował Krzywickiego. W 15. Minucie zespół z Gliwic ponownie wyrównał. Po szybkiej kontrze bramkę zdobył Grecz.

Druga odsłona rozpoczęła się od ataków gości, którzy w 27. minucie wyszli na prowadzenie. Pasierb wbił piłkę z bliskiej odległości, po ładnie skonstruowanej akcji. Kolejne trafienie gliwiczanie zanotowali w 32. minucie. Tym razem autorem gola został Baptista. Po chwili Łopuch uderzeniem po krótkim rogu podwyższył prowadzenie. Goście w końcówce zdobyli jeszcze dwie bramki. Do siatki trafiali: Pasierb i Ficek.

Elhurt-Elmet Helios Białystok - GAF Omega Gliwice 2:7 (2:2). Bramki: 2. Butkiewicz, 8. Borowik – 5. Lutecki, 15. Grecz, 27. Pasierb, 32. Baptista, 34. Łopuch, 39. Pasierb, 40. Ficek (kar.)

Elhurt-Elmet Helios Białystok: Pieciul, Grabowski – Budźko, Siuchno, Borowik, Wiszowaty, Łuckiewicz (C), Andzielewicz, Butkiewicz, K. Niegowski, A. Niegowski, Dłuski.

GAF Omega Gliwice: Krzywicki, Widuch – Grecz, Lutecki, Pasierb, Ficek (C), Łopuch, Baptista, Podobiński, Zdunek, Pautiak.

Kartki: 16. Borowik (BSK), 28. Siuchno (BSK), 33. Wiszowaty (BSK) – 32. Grecz (GLI) 40. Borowik (BSK)