Pojedynek z sąsiadem w tabeli

W najbliższą sobotę (24.10) zawodniczki DTS Helios Białystok powalczą o ligowe punkty u siebie z UMKS Zgierz w spotkaniu 10. kolejki II ligi.

Obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli. Jednak to białostoczanki są wyżej. Do tej pory drużyna ze stolicy województwa podlaskiego wywalczyła siedem punktów. Natomiast ekipa ze Zgierza ma o trzy „oczka” mniej na swoim koncie.

Faworytem tego spotkania będą gospodynie, które muszą zwyciężyć, lub przynajmniej zremisować, żeby zachować obecne miejsce w tabeli.

Przypomnijmy, że w minioną środę piłkarki DTS Helios przegrały 0:1 z KS Raszyn w spotkaniu 1/16 Pucharu Polski. Mimo porażki białostoczanki zaprezentowały ciekawy futbol.

- Ambitny sportowiec nie będzie w pełni szczęśliwy po przegranym meczu, ale zarówno nasze piłkarki, jak również sympatycy piłki nożnej kobiet na Podlasiu mogą być dumni z jego reprezentantek, bo zagrały naprawdę kawał dobrego futbolu – mówił po spotkaniu Marcin Wrutniak, trener DTS Helios Białystok.

Kawał dobrego futbolu powinniśmy zobaczyć także w sobotnim starciu.

DTS Helios Białystok – UMKS Zgierz (sobota (24.10), godz. 11, boisko boczne Stadionu Miejskiego przy ul. Słonecznej 1)

Pozostałe spotkania 10. kolejki

MUKS Tomaszów Mazowiecki - Tur MOSiR Bielsk Podlaski godz. 13:00