Puchar Polski: Minimalna porażka DTS Helios

Piłkarki DTS Helios Białystok przegrały 0:1 (0:1) na boisku MOSP z KS Raszyn w spotkaniu 1/16 Pucharu Polski. Tym samym drużyna ze stolicy Podlasia odpadła z dalszej rywalizacji.

Zawodniczki drugoligowego DTS Helios Białystok rozegrały bardzo wyrównany pojedynek z pierwszoligową drużyną KS Raszyn w rozgrywkach Pucharu Polski kobiet. Przez całe spotkanie gospodynie grały dość pewnie w obronie, z czym w ostatnich spotkaniach było sporo trudności. Nasze piłkarki starały się jak najlepiej wypełniać założenia taktyczne, co przełożyło się na tak pewną grę defensywną całego zespołu.

O wyniku spotkania zadecydował błąd indywidualny z 36 minuty spotkania. Błąd tuż przed polem karnym kosztował stratę gola. Na szczęści nie podłamało to naszych dziewczyn, a z pewnością nie na tyle, żeby oddać to spotkanie bez walki. Białostoczanki do ostatniego gwizdka starały się doprowadzić do remisu, ale w decydującym momencie brakowało wykończenia, bo okazji do zdobycia wyrównującej bramki było przynajmniej kilka. Piłkarki KS Raszyn również miały wiele okazji do podwyższenia wyniku, ale na posterunku była białostocka defensywa z Łucją Majewską w bramce na czele.

- Ambitny sportowiec nie będzie w pełni szczęśliwy po przegranym meczu, ale zarówno nasze piłkarki, jak również sympatycy piłki nożnej kobiet na Podlasiu mogą być dumni z jego reprezentantek, bo zagrały naprawdę kawał dobrego futbolu - powiedział Marcin Wrutniak, trener DTS Helios Białystok.

DTS Helios Białystok – KS Raszyn 0:1 (0:1).

Skład białostockiej drużyny: Majewska Łucja, Bloch Edyta, Grabowska Ewelina, Czudzinowicz Monika, Choińska Karolina (48' – Warpechowska Ewelina), Buńkowska Agnieszka, Jezierska Małgorzata, Pietrucka Magda, Kopeć Martyna (46' – Lickiewicz Weronika), Kalisz Marlena, Wojdałowicz Karolina.

Przypomnijmy, że białostoczanki wywalczyły prawo gry na tym szczeblu rozgrywek dzięki zdobyciu Okręgowego Pucharu Polski. DTS Helios pokonał 4:2 w finale Tura Bielsk Podlaski.