Porażka na inaugurację sezonu

Zawodnicy Elhurtu-Elmet Helios Białystok przegrali 3:5 wyjazdowe spotkanie z Malwee Łódź. Tym samym podopieczni trenera Tomasza Koniczka zaliczyli falstart w spotkaniu inauguracyjnym nowego sezonu.

Mecz świetnie rozpoczął się dla białostoczan. Już w 2. minucie Tomasz Koniczek zdobył bramkę. Zawodnicy Heliosa mogli podwyższyć prowadzenie sześćdziesiąt sekund później, ale piłka po uderzeniu Jacka Stefanowicza trafiła w słupek. W 5. minucie z boiska wyleciał golkiper Malwee, który faulował poza polem karnym Radosława Niwińskiego. W 6. minucie Karol Domalewski uderzał piętą, ale na posterunku był golkiper Malwee. W 9. minucie gospodarze wyrównali po błędzie Mariusza Wiszowatego. Zawodnik Heliosa skierował futbolówkę do własnej bramki.

W 16. minucie zawodnicy Malwee mogli objąć prowadzenie. Na szczęście Marcin Pieciul stanął
na wysokości zadania. Golkiper Heliosa wygrał pojedynek sam na sam z zawodnikiem gospodarzy. Białostoczanie odpowiedzieli skutecznie. Karol Domalewski wykorzystał podanie Jakuba Budźko i wyprowadził swój zespól na ponowne prowadzenie. Goście poszli za ciosem i w 18. minucie Tomasz Koniczek zdobył bramkę do szatni.

Druga odsłona rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy. Już w 23. minucie Przemysław Olczak zdobył kontaktową bramkę. W 26. minucie łodzianie wyrównali stan rywalizacji. Autorem gola był Mikołaj Trzcinka. W 31. minucie białostoczanie mogli ponownie wyjść na prowadzenie. Niestety, Jacek Stefanowicz przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem Malwee. Końcówka spotkania należała jednak do gospodarzy, którzy zdobyli dwie bramki i ostatecznie zwyciężyli 5:3.

Malwee Łódź – Elhurt-Elmet Helios Białystok 5:3 (1:3). Bramki: 9. Wiszowaty (sam.), 24. Olczak, 27. Trzcinka, 38. Hurnik, 39. Kamiński – 2. Koniczek, 17. Domalewski, 18. Koniczek.

Malwee Łódź: 14.Olejnik – 87.Maćkowiak, 33.Pomykała, 6.Magnus, 11.Sobczak

24.Werner, 20.Adamiec, 4.Hurnik, 12.Wasiak, 2.Trzcinka, 17.Olczak, 9.Papis, 10.Kamiński

Elhurt-Elmet Helios Białystok: 1.Pieciul – 2.Koniczek, 8.Budźko, 7.Wiszowaty, 5.Stefanowicz