Zawodniczki Heliosa nie sprostały ekipie z Łodzi

Zawodniczki Heliosa Ekosport Białystok zanotowały porażkę w 5. kolejce II ligi kobiet. Podopieczne trenerów Marcina Wrutniaka i Łukasza Studniarka przegrały 1:3 na własnym boisku z UKS SMS II Łódź.

Na bocznym boisku Stadionu Miejskiego miejscowy Helios grał z SMS-em II Łódź, czyli rezerwami swojego klubu występującymi ligę wyżej. Drużyna z Łodzi wzmocniona kilkoma zawodniczkami z 1 ligi prezentowała się dojrzale od samego początku i kilkakrotnie dochodziła do dobrych sytuacji bramkowych. W zespole gospodarzy świetnie radziła sobie Łucja Majewska – bramkarka, ratując swój zespół przed utratą gola. Zespół z Białegostoku w pierwszej połowie ambitnie walczył i też miał swoje szanse na zdobycz bramkową. Do przerwy jednak było 0:0. Wynik bardzo sprawiedliwy chociaż SMS Łódź miał więcej okazji do zdobycia bramki. W drugiej połowie w dalszym ciągu jeden i drugi zespół toczył twardą walkę. Pierwsza bramka tego meczu padła po bardzo ładnym uderzeniu z dalszej odległości zawodniczki z Łodzi. Nieco lepiej przy tej bramce mogła się ustawić nasza bramkarka, ale niestety. Bramka nieco podłamała nasz zespół, a SMS nabrał wiatru w żagle. Dwie kolejne bramki dla Łodzi padły po prostopadłych piłkach środkiem pola w naszym odczuciu z lekkich spalonych. Ostatnie słowo należało do gospodyń tego spotkania. Ładna prostopadła piłka od Marleny Kalisz do Weroniki Lickiewicz. Precyzyjny strzał obok bramkarki i mamy bramkę honorową. Na tyle dziś stać było podlasianki.

DTS Helios EKOSPORT Białystok – SMS II Łódź 1:3 (0:0)

Bramka dla Heliosa: Lickiewicz Weronika

Skład zespołu: Majewska Łucja – Bloch Edyta (Czudzinowicz Monika), Zienkiewicz Paulina, Borowska Julia, Choińska Karolina, Buńkowska Agnieszka (Karpowicz Ewa) Zubrzycka Aleksandra (Lickiewicz Weronika), Jezierska Małgorzata, Kopeć Martyna (Krawiec Joanna), Wojdałowicz Karolina, Kalisz Marlena