Porażka w Bydgoszczy

Zawodnicy Elhurtu-Elmet Helios Białystok przegrali w niedzielę 3:5 wyjazdowe spotkanie z FC Bydgoszcz w ramach 18. kolejki I ligi futsalu.

Mecz rozkręcił się pod koniec pierwszej odsłony. W 16. minucie Wasiak odwrócił się z rywalem na plecach i mocnym strzałem pokonał Pieciula. Chwilę później białostoczanie wyrównali. Budźko pokonał Świetlika, a tuż przed przerwą Adrian Niegowski wyprowadził gości na prowadzenie.

Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla Elhurtu-Elmet. Po sprytnym rozegraniu rzutu wolnego piłka po strzale Siuchny znalazła drogę do bramki zespołu z Bydgoszczy. Chwilę później Zaborski wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem białostoczan i skierował futbolówkę do siatki. W 23. minucie Piskorski ponownie pokonał Pieciula, zaledwie sześćdziesiąt sekund później zespół z Bydgoszczy wyszedł na prowadzenie po uderzeniu Zaborskiego. Białostoczanie mogli wyrównać ale po strzale Budźki futbolówka zatrzymała się na słupku, a jego kolega z zespołu na trafił do pustej bramki. Gospodarze podwyższyli prowadzenie w 36. minucie. Wasiak zgrywa piłkę, a Szymański lokuje ją w bramce. Wynik ustalił Buźko, który w ostatniej minucie meczu wpakował futbolówkę do siatki.

FC Bydgoszcz – Elhurt-Elmet Helios Białystok 5:3 (1:2). Bramki: 17. Wasiak, 23. Zaborski, 23. Piskorski, 24. Zaborski, 37. Szymański – 17. Budźko, 19. Niegowski (A.), 22. Siuchno, 39. Budźko

FC Bydgoszcz:Świetlik- Dąbrowski, Rogóż, Wanat, Wasiak, Piskorski, Popławski, Zaborski, Wierzbicki, Jaworski, Szymański

Elhurt-Elmet Helios Białystok:Pieciul – Koniczek, Siuchno, Dłuski, Stefanowicz, Wiszowaty, A. Niegowski K. Niegowski, Budźko