Porażka w Piastowie

Zawodniczki Elhurtu-Elmet Helios Białystok przegrały 1:7 wyjazdowe spotkanie 6. kolejki III ligi z Piastovią Piastów.

Pierwsza połowa bardzo dobra w wykonaniu białostoczanek i wynik 1:0 dla Piastowa. Błąd przy tej bramce popełniła nie tylko nasza obrona i bramkarka. ale również sędzia, który nie zauważył ewidentnego faulu oraz później ręki w polu karnym napastniczki, która strzeliła bramkę. Druga połowa rozpoczęła się od śmiałych ataków jednych jak i drugich zespołów. Po kilku minutach gry była powtórka z rozrywki. Kolejny błąd sędziego. Rywalka popchnęła przed polem karnym naszą obrończynię, a ta upadając dotknęła piłki ręką i sędzia podyktował rzut wolny. Stały fragment gry został zamieniony za chwilę na bramkę po beznadziejnym zachowaniu naszej bramkarki, która próbowała zamienić piłkę nożna na piłkę siatkową i jedną ręką "ściąć piłkę". Ta bramka nieco podłamała nasze piłkarki.

Później mieliśmy czerwoną kartkę dla zawodniczki Piastovi i zmianę naszego ustawienia na bardziej ofensywne. Skończyło się na tym, że grając w 10 nasze rywalki strzeliły 4 bramki. Bramkę honorową zdobyła Karolina Wojdałowicz po bardzo dobrej wrzutce w pole karne Marleny Kalisz. Była to akcja z cyklu stadiony świata. Piękne rozegranie, świetne dośrodkowanie, super wejście w pole karne napastniczki i strzał z pierwszej piłki nie dający szans dla bramkarki gospodarzy. Minutę późnej po raz kolejny Piastovia strzela bramkę i tym samym ustaliła wynik spotkania.

Pastovia Piastów - Elhurt-Elmet Helios Białystok 7:1 (1:0)

Bramka dla Elhurtu-Elmet: Karolnia Wojdałowicz.

Skład zespołu: Sztachelska Natalia - Krawiec Joanna, Czudzinowicz Monika, Borowska Julia (Rogalewska Paula), Warpechowska Ewelina (Lemieszek Aleksandra), Buńkowska Agnieszka, Jezierska Małgorzata, Zubrzycka Aleksandra, Choińska Karolina, Wojdałowicz Karolina, Kalisz Marlena