Porażka z liderem

Zawodnicy Elhurtu-Elmet Helios Białystok przegrali 2:4 w sobotę we własnej hali z AZS-em UG Gdańsk w ramach 19. kolejki I ligi futsalu.

Białostoczanie mogli otworzyć wynik spotkania już w 2. minucie, ale Tomasz Koniczek zmarnował sytuację sam na sam z golkiperem z Gdańska. Goście objęli prowadzenie w 12. minucie. Pawicki ograł Dłuskiego i mocnym uderzeniem w długi róg pokonał Pieciula. Elhurt-Elmet mógł wyrównać pod koniec pierwszej odsłony, ale piłka po uderzeniu Dłuski odbiła się od słupka.

Gdańszczanie podwyższyli prowadzenie w 27. minucie. Kreft precyzyjnym strzałem zmusił so kapitulacji Pieciula. Goście mogli podwyższyć chwilę później. Na szczęście Koniczek wybił futbolówkę z linii bramkowej. W 32. minucie białostoczanie zdobyli bramkę kontaktową. Marcin Borowik kapitalnie huknął z dystansu. Minęły zaledwie dwie minuty i Jakub Budźko wszedł odważnie między rywali i mocnym strzałem doprowadził do wyrównania. W 37. minucie Stefanowicz mógł wyprowadzić gospodarzy na prowadzenie. Niestety, przegrał pojedynek z golkiperem z Gdańska. Końcówka spotkania należała do gości, którzy zdobyli dwie bramki i tym samy wywieźli trzy „oczka” z Białegostoku.

Elhurt-Elmet Helios Białystok - AZS UG Gdańsk 2:3 (0:2). Bramki: 32. Borowik, 34. Budźko – 12. Pawicki, 27. Kreft, 38. Poźniak, 39. Poźniak.

Elhurt-Elmet Helios Białystok: Grabowski, Pieciul – Stefanowicz, Koniczek, Borowik, A. Niegowski, K. Niegowski, Dłuski, Budźko, Wiszowaty, Łuckiewicz (C).
AZS UG Gdańsk: Burglin, Pytka – Depta, Horbacz, Pawicki, Cyman, Friszkemut, Kreft, Madani, Poźniak (C), Osiński, Urtnowski, Hryniewicz, Musik.
Kartki: 27. Wiszowaty (BSK)