W końcu zwycięstwo!

Zawodnicy Elhurtu-Elmet Heliosa Białystok pokonali 3:1 w sobotę u siebie Mieszka Gniezno. Tym samym podopieczni trenera Tomasza Koniczka zanotowali pierwsze zwycięstwo w tym sezonie w lidze.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli gospodarze. Po szybkiej kontrze Siergiej Stromilov przegrał pojedynek z bramkarzem z Gniezna. W odpowiedzi Mariusz Sawicki minął Mateusza Grabowskiego i wpakował futbolówkę do pustej bramki. Chwilę później bardzo dobry strzał Tomasza Koniczka minął światło bramki. Zawodnicy Elhurtu-Elmet wyrównali tuż przed końcem pierwszej połowy. Gola do szatni zdobył Mariusz Wiszowaty po asyście Jacka Stefanowicza. Jeszcze była szansa żeby tuż przed przerwą wyjść na prowadzenie, ale Radosław Niwiński po dobrej akcji trafił w słupek.

Piłkarze Elhurtu-Elmet rozpoczęli drugą połowę od mocnego uderzenia. Już w 21. minucie Marcin Borowik po składnej akcji trafił w słupek. Kilka minut później Koniczek przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem Mieszka. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 30. minucie. Tomasz Koniczek świetnym uderzeniem zmusił do kapitulacji bramkarza gości. Elhurt-Elmet poszedł za ciosem i chwilę później Jacek Stefanowicz podwyższył prowadzenie. Jeszcze pod koniec drugiej połowy Koniczek mógł zdobyć swoją drugą bramkę w tym mecz. Niestety, grający trener drużyny nie trafił w dogodnej sytuacji do pustej bramki.

Elhurt-Elmet Helios Białystok – MKS Mieszko Gniezno 3:1 (1:1).

Bramki: Wiszowaty 20, Koniczek 30, Stefanowicz 31 – Sawicki 9.

Elhurt-Elmet Helios Białystok: Pieciul, Grabowski – Budźko, Koniczek, Borowik, Wiszowaty, Stefanowicz, Stromiłow, A. Niegowski, K. Niegowski, Niwiński, Łuckiewicz, Domalewski.

MKS Mieszko Gniezno: Wasilewski – Greser, Banasik, Bartnicki, Heliasz, Alamenciak, Jedliński, Bereźnicki, Sawicki, Rychłowski.

Żółte kartki: Borowik, Stromilov, Łuckiewicz, Budźko (Elhurt-Elmet), Rychłowski (Mieszko)