Wyprawa do Lubawy po zwycięstwo

Zawodnicy Elhurtu-Elmet Helios Białystok kolejny ligowy mecz rozegrają na wyjeździe w najbliższą sobotę (17.10). Ich rywalem będzie Constract Lubawa.

Zespół gospodarzy, to bardzo trudny przeciwnik. Dodatkowo będzie grał przed własną publicznością. Jednak białostoczanie podbudowani ostatnim zwycięstwem nad ekipą z Gniezna liczą na korzystny rezultat. Dodatkowo z meczu na mecz gra ekipy ze stolicy Podlasia wygląda coraz lepiej.

Sporo dobrego do gry białostoczan wniósł nowy nabytek klubu – Siergiej Stromilov. Zawodnik z Ukrainy nie mógł wystąpić w dwóch pierwszych spotkaniach ligowych z powodu kontuzji.

Constract będzie musiał radzić sobie w tym meczu beż dwóch zawodników - Arkadiusz Modrzewskiego Piotra Karbowskiego. Obaj gracze muszą pauzować za kartki. Z kolei trener Tomasz Koniczek nie będzie mógł skorzystać z umiejętności Mariusza Wiszowatego i Karola Domalewskiego.

Obecnie białostoczanie zajmują dziesiątą pozycję w tabeli z dorobkiem trzech punktów. Natomiast Constract plasuje się na piątej pozycji. Ekipa z Lubawy uzbierała do tej pory sześć „oczek”

Constract Lubawa – Elhurt-Elmet Helios Białystok (sobota (17.10), godz. 18, hala w Lubawie)

Pozostałe spotkania 5. kolejki

Malwee Łódź - TAF Euro-Drób Toruń godz. 16:00